سفر مسئول امنیت سایبری آمریکا به اسرائیل برای دیدار با نتانیاهو

سفر مسئول امنیت سایبری آمریکا به اسرائیل برای دیدار با نتانیاهو
سه شنبه 5 بهمن 1395 - 20:42

رودی جولانی، رئیس امنیت سایبری آمریکا و شهردار سابق نیویورک، برای دیدار با نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به سرزمین های اشغالی سفر کرده است.

العالم - آمریکا

رودی جولانی، از همکاران نزدیک ترامپ و مسئول برنامه ملی امنیت سایبری آمریکا، روز سه شنبه به اسرائیل رسید تا دیداری با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، داشته باشد.

نتانیاهو در این باره گفت: "زمان مسئولیت پذیری دیپلماتیک با کشورهای دوست فرا رسیده، دیپلماسی که همکاری ها را قوی تر و روابط ما را با دولت جدید در واشنگتن افزایش دهد."  

ناتانیاهو سپس در مورد تماس تلفنی اش با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اشاره کرد و گفت: "ترامپ بر این باور است که صلح تنها در سایه مذاکرات انجام پذیر است. او همچنین از مسئولیت بی سابقه اش در مورد حمایت از امنیت اسرائیل در برابر افراط گرایان اسلامی سخن گفت." سپس، نخست وزیر اسرائیل از دیدار آینده اش با ترامپ به عنوان یک دیدار بی نهایت مهم یاد کرد.

این صحبت های نخست وزیر در پاسخ به اظهارات اخیر نفتالی بِنِت، وزیر آموزش کابینه نتانیاهو، مبنی بر الحاق قسمتی از اراضی کرانه باختری به اسرائیل، صورت گرفت. بِنِت گفت: "ایالات متحده وارد عصر تازه ای شده است، و اسرائیل نیز در زمینه سیاست و امنیت در حال وارد شدن به دوران جدیدی است."

او افزود: "نخست وزیر نتانیاهو در سراشیبی پرتگاه یک تصمیم تاریخی قرار گرفته است؛ سلطه گری یا فلسطین. ما از نتانیاهو می خواهیم که فرصت قرن را از دست ندهد."

219

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها