ساخت مسلسل الکترومغناطیسی با سرعت شلیک 350 کیلومتر در ساعت

ساخت مسلسل الکترومغناطیسی با سرعت شلیک 350 کیلومتر در ساعت
پنج‌شنبه 5 مرداد 1396 - 16:09

مهندسان در آمریکا سلاحی ساخته‌اند که نسل جدیدی از تسلیحات هایپرسونیک به شمار می‌آید و دارای سرعت شلیک بیش از 350 کیلومتر در ساعت (6 ماخ)است.

العالم - گوناگون

"مسلسل الکترومغناطیسی" (EMRG) گلوله‌ها را با یک پالس بزرگ الکترومغناطیسی پرتاب می‌کند و این گلوله‌ها به حدی انرژی جنبشی با خود حمل می‌کنند که قادر خواهند بود اهدافشان را بدون نیاز به مواد منفجره زیاد تخریب کنند. گفته می‌شود این گلوله‌ها قادر به طی مسافت 185 کیلومتری خواهند بود.

چون مسلسل EMRG  نیازی به نیروی محرکه یا بارهای انفجاری(explosive charge) ندارد، کشتی‌های نیروی دریایی کشورها قادر خواهند بود گلوله‌های ارزان‌تر و بیشتری حمل کنند و نیازی به انبار مهمات عظیم جهت مقابله به مثل با اقدامات دشمن نخواهند داشت.

گفته می‌شود "گلوله پرسرعت" (HVP) مورد استفاده توسط مسلسل EMRG، نسل جدیدی از گلوله‌های هدایت‌شده و  و دارای کشش پایین است که با سیستم‌های تسلیحاتی دیگر هم سازگار بوده و می‌توان آن را برای سامانه‌‌‌های ضدهوایی و پشتیبانی زمینی و همچنین تسلیحات ضدکشتی به کار برد.

سیستم قدرت مورد نیاز برای این تفنگ به اندازه کافی کوچک است که می‌توان آن را در کشتی‌های جنگی کنونی و آتی به کار برد. تا به حال، مسلسل فناورانه جدید شلیک‌های آزمایشی خود را از سر گذرانده گرچه این شلیک‌ها با انرژی نسبتا پایینی انجام شده اند.

گفته می‌شود میزان سرعت شلیک گلوله و پرتاب انرژی این تفنگ طی چند مرحله افزایش خواهد یافت و تا ماه سپتامبر به 20 مگاژول و تا سال 2018 به 32 مگاژول خواهد رسید. یک مگاژول، معادل انرژی یک وسیله نقلیه یک تنی است که با سرعت 257 کیلومتر در ساعت در حال حرکت است.

چون این سلاح چندین بار در دقیقه شلیک می‌کند، توسعه‌دهندگان در حال کار بر روی لوله تفنگی هستند که عمر طولانی داشته باشد./منبع : isna

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها