نتایج یک نظرسنجی نشان داد؛

سه چهارم آمریکایی‌ها به اخبار کاخ سفید اعتماد ندارند

سه چهارم آمریکایی‌ها به اخبار کاخ سفید اعتماد ندارند
چهارشنبه 18 مرداد 1396 - 10:45

در حالی که رئیس جمهور آمریکا اخبار برخی رسانه‌های معتبر کشورش را "دروغین" می‌خواند، تنها یک‌چهارم از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی شبکه خبری "سی‌ان‌ان" گفته‌اند، به اخبار منتشر شده از سوی کاخ سفید اعتماد دارند.

العالم-آمریکا

شبکه خبری سی‌ان‌ان روز سه‌شنبه نتایج یک نظرسنجی درباره میزان اعتماد مردم آمریکا به اخبار دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور و تیم او از کاخ سفید را منتشر کرد.

در این نظرسنجی که به مناسبت گذشت ۲۰۰ روز از ریاست‌ جمهوری ترامپ انجام شده، ۱۰۱۸ شهروند آمریکایی شرکت کردند.

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که میزان محبوبیت وی در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد. حدود سه‌چهارم شرکت‌کنندگان گفته‌اند، به آنچه که از کاخ سفید می‌شنوند اعتماد ندارند.

در نظر سنجی سی‌ان‌ان، عملکرد رئیس جمهوری ایالات متحده نیز مورد سوال قرار گرفت و تنها ۳۸ درصد از پرسش‌شوندگان از آنچه که ترامپ تاکنون انجام داده اعلام رضایت کردند و ۵۶ درصد ابراز نارضایتی کرده‌اند.

وبگاه سی‌ان‌ان نوشت این میزان عدم محبوبیت یک رئیس جمهور پس از ۲۰۰ روز بی‌سابقه است. در این زمینه تاکنون بیل کلینتون با ۴۴ درصد رکورددار بود.

دونالد ترامپ بارها رسانه‌های معتبر کشورش نظیر "سی‌ان‌ان"، "واشنگتن پست" و "نیویورک تایمز "را به پخش اخبار جعلی متهم کرده است. اوج حمله رئیس جمهور به رسانه‌ها انتشار ویدیویی بود که ترامپ را در حال "کتک‌زدن" مردی با نماد سی‌ان‌ان در یک مسابقه بوکس نشان می‌دهد.

پس از انتشار این ویدئو نتایج یک نظرسنجی که در آن حدود ۵۰۰۰ تن شرکت کرده بودند نشان داد که اکثریت شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به رسانه‌های این کشور بیش از ترامپ اعتماد دارند.

ایسنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها