زنگنه در باره مافیا و قراردادهای نفتی چه گفت؟

زنگنه در باره مافیا و قراردادهای نفتی چه گفت؟
دوشنبه 23 مرداد 1396 - 09:36

وزیر نفت در گفت وگو با اعتماد در باره مافیای نفتی، بابک زنجانی، قراردادهای نفت و گاز ، و حمایت از روحانی سخن گفت.

العالم- ایران 

بیژن زنگنه خاطرنشان کرد، بخاطر سربلندی ایران، بخاطر جوانان ایران، به خاطر سربلندی جمهوری اسلامی، بخاطر آزادی، بخاطر حقوق اساسی مردم همیشه کنار آقای روحانی می مانم و هر طور نیاز  باشد به ایشان کمک می کنم. همه هم بدانند، آنچه برای ما مهم است سربلندی کشورمان است. ما انقلابی هایی هستیم که هیچ وقت ادعا نمی کنیم.

وی افزود: فضای این چهار سال(دولت یازدهم) خیلی با قبل تفاوت داشت. قبلا بچه ها سرحال تر و سالم تر بودند. تلاش مافیا هم در در نفت خوب است. یکی از کارهای اصلی ما در این مدت، مبارزه با مافیا (در نفت) بود. بابک زنجانی یک نمونه اش بود.

زنگنه با ابراز امیدواری درباره امضای قرارداد توسعه میادین نفتی عنوان کرد: من اميدوارم قرارداد توسعه ميادين نفتي را منعقد كنيم. به خصوص درباره میدان منصوری کارهایش در حال انجام است. امیدوارم به نتیجه برسیم. حالا یا با شرکت لوک ایول یا با شرکت پرتامینای اندونزی که علاقه مند به توسعه این میدان است.

وی افزود: اولویت ما برای انعقاد قرارداد با شرکت «گازپروم نفت»، توسعه میدان مشترک آذر است. برای توسعه این میدان نفتی، «گازپروم نفت» و شرکت «اویک» ایران در حال مذاکره هستند. اگر به تفاهم برسند و پیشنهاد فنی و مالی خوبی بدهند ما آماده ایم ( تا این قرارداد را واگذار کنیم).

او در پاسخ به این سئوال که انتخابات رياست‌جمهوري دوازدهم بر صنعت نفت چه تاثیری گذاشته،تصریح کرد: به نظرم سیاست های تعیین شده در صنعت نفت می تواند با قدرت بیشتری پیش برود. این سیاست ها، سیاست های فردی نیست. سیاست های رئیس جمهور و کشور است و من فکر می کنم صنعت نفت با قدرت بیشتری می تواند راهبردهای رئیس جمهور را پیش ببرد.

زنگنه،در پاسخ به این  سئوال که آیا از اینکه نتوانستید در چهارسال گذشته هیچ قرارداد توسعه ای ببندید را جزء نقاط ضعفتان می دانید؟،گفت: جزء نقطه ضعفهای دلواپسان می دانم که نگذاشتند کار کنیم. خیلی ما را اذیت کردند. هنوز هم (اذیت) می کنند. هدفشان هم این بود که در انتخابات بگویند شما کاری نکردید. اصلا تلاششان این است که ما نتوانیم کار کنیم بعد بگویند دیدید کار نکردید.! به زبان ساده می خواهند در کشور کار نشود تا بعدا بگویند اینها نتوانستند کار کنند.

اودرباره گفت وگویش با وزیر نفت عربستان سعودی در حاشیه اوپک نیز گفت: اینکه با هم بنشنیم و جلسه بگذاریم خیر. اما در حاشیه اجلاس اوپک صحبت کردیم. ایشان پیروزی آقای روحانی در انتخابات را تبریک گفتند و برای ایران آرزوی توسعه و پیشرفت  ایران را کردند.

وی افزود: هر دو طرف به این عقلانیت رسیده ایم که به نفع مردمان دو کشور است که در اینجا (اوپک) با یکدیگر دعوا نکنیم. همکاری کنیم.

وزیر نفت در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه قرارداد توسعه فاز ١١ با توتال مي‌تواند رابطه بانك‌هاي بزرگ با ايران را تسهيل  می كند؟ تصریح کرد: قطعا موثر است؛ چند طرح است که نمی دانم کدامش (زودتر) می رسد. یکی توسعه لایه نفتی پارس جنوبی است که با مرسک (دانمارک) در حال مذاکره هستیم. میادین منصوری و آب تیمور است. مذاکراتی که با شرکت وینترشال (آلمان) برای توسعه میادین نفتی بندکرخه و سهراب داریم خیلی خوب پیش می رود. در میدان نفتی یاران کمی از اینها عقب تر است. 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها