مهاجرت یهودیان به فلسطین اشغالی معکوس شد

مهاجرت یهودیان به فلسطین اشغالی معکوس شد
پنج‌شنبه 26 مرداد 1396 - 01:15

برای اولین بار از سال 2009، دفتر مرکزی آمار رژیم صهیونیستی گزارش کرد که روند مهاجرت یهودیان از سرزمین های اشغالی رو به افزایش است.

العالم فلسطین اشغالی

به گزارش شبکه روسیالیوم، بنا بر آماری که دفتر مرکزی رژیم صهیونیستی روز سه شنبه درباره روند مهاجرت در سال 2015 منتشرکرد، تعداد کسانی که سرزمین های اشغالی را برای زندگی دائم یا موقت در خارج ترک می کنند رو به افزایش است بطوریکه در مقابل ورود 8500 مهاجر، دستکم 16 هزار و 800 نفر فلسطین اشغالی را ترک کرده اند.

این دفتر آماری دیر دست به کار شد چرا که این تعداد فقط کسانی را شامل می شود که طی یک دوره زمانی کمتر از یکسال سرزمین های اشغالی را ترک کرده اند.

طی 12 سال اخیر و پس از کاهش تدریجی روند مهاجرت یهودیان به فلسطین اشغالی که از سال 2012 آغاز شد، سال 2015 با کمترین روند مذکور مواجه شد.

گفتنی است که 36درصد از یهودیان ساکن در فلسطین اشغالی به مهاجرت از این سرزمین تمایل دارند و داوطلبان مهاجرت بیشتر از قشر جوان و 23 تا 29 ساله هستند.

آنان براین باورند که به این سرزمین تعلق ندارند و با مشکلات هویتی مواجه هستند.

پیشتر "اوری کوهین" مدیر کل طرح موسوم به "مهاجرت اسرائیلی" گفته بود: واقعیت این است که بسیاری از ساکنان "اسرائیل" در صورت امکان،  از این سرزمین مهاجرت می کنند و این مساله به این معناست که شهروندان "اسرائیل" وابستگی به (دولت) ندارند. این مساله برای ما نگران کننده است و ضرورت دارد همگان برای حل این مشکل تلاش کنیم .

به گفته کوهین، نتایج نظر سنجی صورت گرفته حکایت از وجود مشکلی به نام احساس هویت و وابستگی و ارتباط با ملت و سرزمین و دولت دارد. این مشکل در جامعه "اسرائیل" روبه افزایش است و خود عاملی برای ایجاد شکاف و دودستگی در آن محسوب می شود.

221

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها