‌محافل صهیونیستی:

اسرائیل، بازندۀ جنگ در سوریه است

اسرائیل، بازندۀ جنگ در سوریه است
يکشنبه 5 شهريور 1396 - 21:06

محافل اسرائیلی این رژیم را بازنده جنگ سوریه می دانند.

العالم - فلسطین اشغالی

شبکه تلویزیونی المیادین، درباره موضع اسرائیل در برابر پیروزی های ارتش سوریه بر داعش گفت: پیامدهای دیدار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سوچی هنوز پایان نیافته است. انتقاد شدید یائیر لاپید رئیس حزب مخالف از سیاست خارجی اسرائیل که در تضمین منافع اسرائیل در سوریه شکست خورد  و اقدام او در متهم کردن بنیامین نتانیاهو در این باره، با دعوت هایی برای اعتراف به شکست در سوریه همراه شد.

ایهود یعری تحلیلگر امور عربی کانال دوم تلویزیون اسرائیل گفت: حرف بسیار تندی خواهم زد، به اعتقاد من اسرائیل شکست خورد. طرف های متعددی در جنگ داخلی در سوریه شکست خوردند، اما بازنده اصلی در بین آنها اسرائیل است. ما به این علت شکست خوردیم که همچنان از عقده جنگ اول لبنان رنج می بریم.

در ادامه این گزارش آمده است: به گفته تحلیلگران اسرائیلی علت ناکامی این رژیم، نگرانی از هزینه ای است که ممکن بود این رژیم در سایه موازنه بازدارندگی با محور مقاومت در سوریه و با حزب الله در لبنان، پرداخت کند و تل آویو نگران واکنش آن بود.

ایهود یعری افزود:اسرائیل می توانست وارد سوریه شود تا اوضاعی را ایجاد کند که شورشیان سوری به طور کامل کنترل منطقه جنوبی و حتی مناطق اطراف جنوب دمشق را در دست بگیرند، اما اسرائیل تمایلی برای این کار نداشت، زیرا ما از قدرت بازدارندگی می ترسیدیم.

ایال زیسر شرق شناس دانشگاه تل آویو به کانال دهم تلویزیون اسرائیل

گفت:به لبنان نگاه می کنیم و می گوییم اوضاع آنجا خطرناکتر است، زیرا نصرالله صد هزار موشک در اختیار دارد و ما کاری صورت نمی دهیم. چون از واکنش او می ترسیم. او این موشک ها را در اختیار دارد و موازنه بازداندگی ایجاد کرده است و ما نمی خواهیم این موازنه را برهم بزنیم. 

گزارشگر شبکه المیادین خاطر نشان کرد: عاموس گلعاد رئیس سابق بخش سیاسی و امنیتی وزارت امنیت اسرائیل با این حرف موضع این رژیم را در برابر تحولات منطقه به طور خلاصه بیان کرد:داعش در حال فروپاشی در سوریه است. تهران با بغداد متحد است. داعش در عراق شکست خورد. بشار اسد در قدرت باقی مانده است. حزب الله با موشک ها و ایدئولوژی نابود کردن اسرائیل قدرت گرفته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها