هشدار چین به ژاپن درباره کره شمالی

هشدار چین به ژاپن درباره کره شمالی
شنبه 1 مهر 1396 - 06:42

وزیر امور خارجه چین به همتای ژاپنی خود گفت، این که ژاپن به جای گفتگو فقط از تحریم ها علیه کره شمالی صحبت می کند، مغایر با قطعنامه های سازمان ملل متحد قلمداد می شود.

العالم - آسیا

به گزارش خبرگزاری رویترز از پکن، وانگ یی وزیر امور خارجه چین در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به تارو کانو وزیر امور خارجه ژاپن گفت: اوضاع در شبه جزیره کره به طور فزاینده ای جدی می شود و همه طرف ها باید آرامش خود را حفظ کنند.

در پی ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی در سوم سپتامبر که دور جدیدی از تحریم های سازمان ملل متحد را علیه این کشور در پی داشت، تنش ها در شبه جزیره کره افزایش یافته است.

بر اساس بیانیه ای که وزارت امور خارجه چین شامگاه جمعه منتشر کرد، وانگ یی گفت: ازسرگیری مذاکرات صلح به همان اندازه اجرای تحریم ها، بخشی از قطعنامه های سازمان ملل متحد است.

وزارت امور خارجه چین به نقل از وانگ یی افزود: اگر ژاپن فقط در خصوص تحریم ها صحبت کند و از مذاکرات حرفی به میان نیاورد، یا حتی با مذاکرات مخالفت کند، این مغایر قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد قلمداد خواهد شد.

وانگ یی خاطر نشان کرد: چین امیدوار است ژاپن محتاطانه صحبت و عمل کند و نقشی سازنده در خصوص مسئله هسته ای شبه جزیره کره ایفا کند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها