احتمال انتقال پروازهای اربعین به بغداد با ادامه گران فروشی‌های فرودگاه نجف

احتمال انتقال پروازهای اربعین به بغداد با ادامه گران فروشی‌های فرودگاه نجف
چهارشنبه 3 آبان 1396 - 17:03

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به کارشکنی ها و گران فروشی های مسئولان فرودگاه نجف در آستانه پروازهای اربعین حسینی هشدار داد که اگر کارشکنی‌های مسئولان فرودگاه نجف ادامه پیدا کند، احتمال انتقال پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به فرودگاه بغداد، جدی می‌شود.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

مقصود اسعدی سامانی با اشاره به کارشکنی‌های مسئولان فرودگاه نجف در برقراری پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در ایام اربعین حسینی اظهار داشت: اخیرا مسئولان فرودگاه نجف قیمت سوخت را از 98 سنت در هر لیتر به یک دلار و 42 سنت افزایش داده اند  که این افزایش قیمت به هزینه‌های ایرلاین‌های ایرانی تحمیل می‌شود.

وی ادامه داد: در حالی قیمت سوخت در فرودگاه نجف به یک دلار و 42 سنت افزایش پیدا کرده که قیمت سوخت در فرودگاه بغداد 70 سنت است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: افزایش بی‌دلیل نرخ سوخت در فرودگاه نجف باعث می‌شود که هواپیماهای ایرانی با مازاد سوخت، پروازهای خود به این مقصد را انجام دهند که حمل مازاد سوخت به معنای جابه جایی بار و مسافر کمتر در هر پرواز است تا پرواز با وزن استاندارد انجام شود.

 اسعدی سامانی ادامه داد: از سوی دیگر اخیرا نرخ خدمات هندلینگ در فرودگاه نجف به 4 برابر افزایش پیدا کرده است. تمام این گران فروشی‌ها در فرودگاه نجف، هزینه گزافی را به ایرلاین‌های ایرانی تحمیل می‌کند.  

به گزارش ایلنا وی تاکید کرد: اگر کارشکنی‌های مسئولان فرودگاه نجف ادامه پیدا کند، احتمال انتقال پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به مقصد عراق در فرودگاه بغداد، جدی می‌شود.

اسعدی سامانی با اشاره به انجام مذاکرات برای رفع این مشکلات اظهار داشت: از دولت و به طور مشخص وزارت امور خارجه درخواست داشته‌ایم که برای رفع این مشکلات به وجود آمده در فرودگاه نجف با مسئولان سطوح بالاتر در عراق وارد مذاکره شوند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها