فهرست ۶۹۰ قلم کالا برای حمایت از تولید داخل روی میز دولت

فهرست ۶۹۰ قلم کالا برای حمایت از تولید داخل روی میز دولت
يکشنبه 5 آذر 1396 - 13:26

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فهرست بیش از ۶۹۰ قلم کالا را تقدیم هیئت وزیران کرده‌ایم تا با تصویب دولت بتوانیم حمایت بیشتری از تولید داخلی به‌وسیله تعرفه داشته باشیم.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

محمد شریعتمداری، در خصوص نشست مشترک با فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، اظهارداشت: در این جلسه سؤالات تخصصی مختلفی را مطرح کردند که پاسخگویی به برخی از آنها به جلسات دیگر موکول شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در برخی از حوزه‌ها پاسخ‌های لازم به نمایندگان داده شد، گفت: یکی از مهم‌ترین این موارد دغدغه جدی نمایندگان در خصوص موضوع مدیریت بر واردات بود که به ماده 22 قانون دائمی کردن برخی از مفاد قوانین برنامه سنواتی که در آنجا دولت تنها مجاز است با وضع تعرفه با واردات مقابله کند و ممنوعیت واردات از اختیارات دولت نیست اشاره شد.

وی با ابراز اینکه "امیدواریم در اصلاحات بعدی مجلس شورای اسلامی در خصوص اختیارات دولت در زمینه ممنوعیت واردات در این زمینه اقدام کند"، ادامه داد: تا زمانی که این اصلاحات انجام شود با استفاده از تعرفه حداکثر تلاش می‌کنیم در مورد برخی از کالاهایی که تولید داخلی دارند محدودیت‌هایی اعمال شود.

شریعتمداری اضافه کرد: فهرست بالغ بر 690 قلم کالا را تقدیم هیئت وزیران کرده‌ایم تا با تصویب دولت بتوانیم حمایت بیشتری از تولید داخلی به‌وسیله تعرفه داشته باشیم.

به گزارش تسنیم، وی با تأکید بر اینکه "دیگر موضوع مطرح‌شده در خصوص توجه بیشتر به معادن بود که در این جلسه تهیه نقشه راه چهارساله توسعه معدنی کشور را تشریح کردیم تا نمایندگان مردم در مجلس در جریان این مسئله قرار بگیرند و این نقشه راه را به کمیسیون‌ها ارائه کرده‌ایم تا نمایندگان نظرات خود را انتقال دهند"، عنوان کرد: توضیحی در خصوص تهیه سند استراتژی توسعه صنعت ایران و مسیر طی‌شده برای رسیدن به آن ارائه شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اظهار اینکه در خصوص توسعه شهرک‌های صنعتی و نقش سازمان‌های توسعه‌ای مانند ایدرو در توسعه مناطق محروم و روستایی نمایندگان دغدغه داشتند، خاطرنشان کرد: برنامه‌های دولت دوازدهم در این زمینه در جلسات آینده برای نمایندگان تشریح می‌شود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها