وزیرخارجه فلسطین:آمریکا نمی تواند میانجی گر صلح باشد

وزیرخارجه فلسطین:آمریکا نمی تواند میانجی گر صلح باشد
پنج‌شنبه 30 آذر 1396 - 22:18

وزیر خارجه فلسطین تصمیم دولت ترامپ در شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را خطرناک دانست و گفت امریکا نمی تواند میانجی گر صلح باشد.

العالم-فلسطین اشغالی

ریاض المالکی روز پنج شنبه در نشست اضطراری مجمع عمومی سازمان ملل متحد که درباره ضرورت لغو تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی برگزار شد، این مطلب را بیان کرد.

این جلسه در حالی برگزار شد که هفته گذشته امریکا پیش نویس قطعنامه ای علیه اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی که توسط مصر تهیه شده بود و مورد حمایت تمامی اعضای دائم و غیردائم شورای امنیت بود را وتو کرد.

وزیر خارجه فلسطین افزود: ما درخواست برگزاری این جلسه را دادیم تا صدای فلسطین را به دنیا برسانیم. 14 عضو شورای امنیت به پیش نویس قطعنامه ای که اقدامات غیرقانونی اسراییل را محکوم می کرد رای مثبت دادند. 

المالکی ادامه داد ذات تصمیم اخیر امریکا خطرناک است. ما با امریکا دشمنی نداریم اما این اقدام می تواند باعث ایجاد تنش و خشونت شود. 

وی اضافه کرد امریکا به عنوان میانجی در مذاکرات صلح نقش خود را باخته است زیرا در امتحان قدس نمره قبولی نگرفته است. 

وزیر خارجه فلسطین اظهار کرد آیا امریکا به این فکر نمی کند که چرا در این موضع خود تنها و منزوی ست؟ قدس شریف گهواره تمدن است،‌دروازه ی بهشت است، زمین مقدس است، این شهر کلید جنگ و کلید صلح است و برای همین است که تمامی کشورها به احترام به موقعیت ویژه قدس اهمیت می دهند. 

پیش از این هم نماینده دولت مستعفی یمن در سازمان ملل متحد که یکی از ارسال کنندگان نامه به مجمع عمومی سازمان ملل در این باره بوده است، با انتقاد از وتوی امریکا و همچنین شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی،‌ این اقدامات را خلاف قوانین بین المللی دانست. 

وی که به عنوان رییس دوره ای اتحادیه عرب سخن می گفت اظهار کرد که منبع تمامی تنش ها در منطقه رژیم صهیونیستی است و از امریکا خواست که از این اقدام خود صرف نظر کند.

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها