لایحه موافقتنامه سرویس های هوایی ایران و کویت تصویب شد

لایحه موافقتنامه سرویس های هوایی ایران و کویت تصویب شد
يکشنبه 23 ارديبهشت 1397 - 20:56

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی و تصویب لایحه موافقتنامه سرویس های هوایی دوجانبه بین جمهوری اسلامی ایران و کویت خبر داد.

العالم ـ ایران ـ اقتصادی

صدیف بدری با اشاره به نشست امروز (یکشنبه) کمیسیون عمران مجلس گفته، لایحه موافقتنامه سرویس های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و کویت با حضور معاونان ذیربط وزارتخانه راه و شهرسازی، امورخارجه و مرکز پژوهش های مجلس در این جلسه بررسی شد.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصویب لایحه مذکور در کمیسیون عمران مجلس با هدف پایدارسازی روابط از طریق معاهدات حقوقی بین المللی بوده است، خاطرنشان کرده، بهره برداری از سرویس های هوایی بین المللی از دیگر عوامل تهیه لایحه مذکور و در نهایت تصویب آن بوده است.
بدری گفته، لایحه مذکور پس از بررسی های تخصصی و در نهایت تصویب نهایی به هیأت رئیسه مجلس ارجاع شد.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به دستور کار دیگر کمیسیون عمران مجلس، خاطرنشان کرده، بررسی طرح الزام دولت به توقف مطالعه اجرا و توسعه طرح‌های انتقال آب و سدسازی در حوضه های آبریز رودخانه ها، تالاب ها و دریاچه های محلی به مدت 5 سال با حضور نمایندگان طراح و معاونان ذیربط وزارت نیرو و مرکز پژوهش های مجلس صورت گرفت.
نماینده مجلس دهم، اظهار داشته، طرح الزام دولت به توقف مطالعه اجرا و توسعه طرح‌های انتقال آب و سدسازی در حوضه های آبریز در کمیسیون عمران به عنوان کمیسیون فرعی به لحاظ شرایطی پروژه های در دست بررسی و در سطح مطالعه مورد مخالفت واقع شد.
بدری با اشاره به آخرین دستور کار کمیسیون تصریح کرده، لایحه تجارت با حضور معاونین ذیربط وزارتخانه های راه و شهرسازی صنعت و معدن و تجارت دادگستری اقتصاد و مرکز پژوهش های مجلس بررسی شد.
به گزارش خانه ملت، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفته، کلیات لایحه تجارت در صحن علنی مجلس مصوب شده بود اما به علت اهمیت لایحه باز هم به کمیسیون های تخصصی برای بررسی بیشتر ارجاع شد که مواد مرتبط با حوزه حمل و نقل آن بررسی و در نهایت به کمیته حمل و نقل کمیسیون برای بررسی های دقیق تر ارجاع شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها