آمریکا: هیچ پولی بابت بازگرداندن بقایای اجساد سربازان به کره شمالی پرداخت نکردیم

آمریکا: هیچ پولی بابت بازگرداندن بقایای اجساد سربازان به کره شمالی پرداخت نکردیم
يکشنبه 7 مرداد 1397 - 09:21

وزارت خارجه آمریکا مدعی شده است که ایالات متحده هیچ پولی را به کره شمالی برای بازگرداندن بقایای اجساد سربازانی که در جنگ کره کشته شدند، پرداخت نکرده است.

العالم _ آمریکا

هیتر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی گفت: ایالات متحده هیچ پولی به کره شمالی در ازای بازگرداندن بقایای سربازان آمریکایی که در جریان جنگ کره طی سال های 1950 تا 1953 کشته شدند، پرداخت نکرده است.

بر اساس این گزارش، مقامات سابقی که در چنین پرونده‌هایی نقش داشته‌اند معتقدند کره شمالی در مقابل تحویل بقایا علاوه بر تنش در موضوع تسلیحات هسته‌ای و زرادخانه‌های موشکی درخواست پول نقد خواهد کرد.

7700 سرباز امریکایی که در جنگ کره شرکت کرده بودند همچنان شناسایی نشده اند، که 5300 تن از آنها در کره شمالی کنونی مفقود شده اند. ترامپ پس از نشست سنگاپور اعلام کرد که کره شمالی بقایای 200 سرباز مفقود را بازگردانده اما مذاکرات درباره تحویل بقایا به درازا کشید.

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد کره شمالی آنچه تصور می‌رود بقایای اجساد 55 نظامی آمریکایی کشته شده در جریان جنگ کره است را بازگرداند.

بازگرداندن بقایای نظامیان آمریکایی که در جنگ کره مفقود شدند یکی از موارد توافقنامه دیدار «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» سران آمریکا و کره شمالی است که ماه گذشته در سنگاپور به امضا رسید.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها