طالبان: اظهارات ناتو درباره افغانستان از روی ناکامی است

طالبان: اظهارات ناتو درباره افغانستان از روی ناکامی است
سه شنبه 20 مهر 1400 - 13:16

معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان گفت که اظهارات اخیر دبیرکل سازمان ناتو از روی ناکامی است و خواستار اظهارات بر اساس «اصول دیپلماتیک» شد.

العالم- آسیا

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگو و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان در واکنش به اظهارات اخیر «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو گفت که اکنون زمان قدرت نمایی پایان یافته و ناتو باید اظهاراتش را مطابق «اصول دیپلماتیک» مطرح نماید.

استولتنبرگ تسلط طالبان بر افغانستان را یک تراژدی برای مردم افغانستان خوانده و هشدار داده بود که ناتو پناهگاه تروریست‌ها در افغانستان را هدف قرار می‌دهد.

مجاهد در این باره به «آریانا نیوز» گفت: دبیرکل ناتو هم تا وقتی شاید دردهای خود را حس بکند و چیزهایی را در مورد ناکامی‌هایشان بگویند که اما این را باید بدانند که زمان حملات گذشته است، 20 سال پیش ثابت ساخت که این اقدامات نتیجه نداده است و باید از راه دیپلماتیک انجام دهند.

وی با اظهار اینکه طالبان هرگز اجازه وقوع جنگ‌های نیابتی در افغانستان را نمی‌دهد، از دیگر کشورها خواست تا در امور داخلی افغانستان مداخله نکنند.

سخنگوی طالبان در پاسخ به پرسشی درباره مداخله پاکستان در افغانستان گفت: این را باید 100 درصد بگویم که ما مداخله هیچکسی را نمی‌خواهیم، ما یک کشور مستقل هستیم، پاکستان یک کشور جداست، ما هم نمی‌خواهیم در امور آن‌ها مداخله کنیم و آن‌ها هم نمی‌توانند در امور ما مداخله کنند.

تسنیم

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها