حزب الله لبنان: تشکیل «دولت وحدت ملی» را راه برون رفت از بحران است/ نباید در برابر اقدامات آمریکا علیه لنبان مماشات کرد

حزب الله لبنان: تشکیل «دولت وحدت ملی» را راه برون رفت از بحران است/ نباید در برابر اقدامات آمریکا علیه لنبان مماشات کرد
يکشنبه 22 خرداد 1401 - 18:19

شماری از مسئولان و نمایندگان حزب الله لبنان در پارلمان این کشور بر ضرورت تشکیل کابینه وحدت ملی برای حل مشکلات اقتصادی و برون رفت از بحران ها تاکید کردند.

العالم ـ لبنان

بنابر گزارش پایگاه خبری العهد، مسئولان حزب الله تاکید کردند که گزینه ها و راه های مختلف برای حل مشکلات اقتصادی لبنان وجود دارد و این کشور نباید خود را فقط مشغول و محدود درچارچوب یک گزینه کند.

حسن فضل الله عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان، تشکیل دولت را یک ضرورت ملی دانست و خواستار اصلاح دستگاه قضایی لبنان شد.

وی گفت: دفاع از منابع نفتی و گازی و بهره برداری از آن از اولویت های ملی و فرصتی برای نجات اقتصاد کشور است.

فضل الله اضافه کرد: حل مشکل برق و سپرده های مردم در بانک ها، افزایش قیمت ها، بازی با نرخ ارز از دیگر اولویت های کشور است که باید توسط هیات وزیران برای آن چاره جویی شود.

وی افزود: یکی از وظایف اصلی مجلس نمایندگان تصویب قوانین اصلاحی بویژه در زمینه قضایی است زیرا یکی از رنج ها و مشکلات ملت لبنان، وضعیت وخیم دستگاه قضایی است که در تاریخ کشور بی سابقه است.

حسن عزالدین از دیگر نمایندگان عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت خواستار تفاهم ملی برای دفاع از منابع، حقوق، حاکمیت و استقلال لبنان شد.

وی گفت: ما لبنانی ها می توانیم با تفاهم و درک یکدیگر، از کشور محافظت کنیم و نهادهای حاکمیتی را بر زیربنای صحیح بسازیم و مجموعه ای از اولویت ها را به عنوان نقشه راه به منظور برون رفت از بحران های اقتصادی، سیاسی، مالی و پولی تعیین کنیم.

عزالدین با بیان اینکه ما معتقد به وجود گزینه های مختلف برای حل مشکلات اقتصادی کشور هستیم و لبنان نباید خود را به یک گزینه محدود کند افزود: ما نمی گوییم کسی به طرف غرب و آمریکا نرود ولی باید گزینه ها براساس منافع لبنان انتخاب کنیم.

شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله، در این باره گفت: آمریکا تلاش می کند تا لبنان را از نظر اقتصادی و مالی با هدف تن دادن به خواسته‌های رژیم صهیونیستی زیر فشار شدید قرار دهد و نباید در مقابل آمریکا مماشات کرد.

شیخ نبیل قاووق اضافه کرد: لبنان با چوب حراج زدن به کشور، مراسم‌های نمایشی و راضی نگه داشتن آمریکا نجات پیدا نمی‌کند. بزرگترین گِره و مانع برای حل بحران لبنان، مماشات با آمریکا است».

وی تصریح کرد: هدف آمریکا این است که لبنان را از نظر اقتصادی و مالی زیر فشار خفه کننده ای قرار دهد تا به خواسته های رژیم صهیونیستی تن دهد.

شیخ نبیل قاووق افزود: «بحران لبنان به دلیل تسلیم شدن در برابر خواسته آمریکا طولانی و عمیق شده است. تنها نتیجه ادامه سیاست التماس و خواهش و مماشات با آمریکا، تسریع در فروپاشی کشور است».

به گزارش ایرنا، وی خاطرنشان کرد: «پس از انتخابات پارلمانی، لبنان فرصت واقعی برای ورود به مسیر راه حل‌ها برای حل بحران کشور دارد. نقشه راه برای حل بحران با تسریع در فرآیند تعیین نخست‌وزیر مکلف و تشکیل کابینه آغاز می‌شود، زیرا اوضاع کشور به گونه‌ای است که فرصت برای از دست دادن فرصت‌ها نیست. لبنانی‌ها از مناقصه و چوب حراج زدن به کشور و مشاجره خسته شده‌اند و خواستار تسریع در روند نجات لبنان هستند».

شیخ نبیل قاووق بر همکاری با طیف‌ها و گروه‌هایی که از «اراده و روحیه ملی برخوردارند و منفعت لبنان را در نظر می‌گیرند»، تأکید کرد و خواستار «تشکیل دولتی در لبنان شد که بدون وابستگی به مواضع خصمانه آمریکا و عربستان، مسئولیت کشور را بر عهده بگیرد».

عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان تصریح کرد: «مقاومت یک ضرورت راهبردی برای بازدارندگی دشمن و حفاظت از کشور، عزت و سرمایه آن است و نزدیکی سعودی- اسرائیلی تهدیدی مستقیم برای لبنان، فلسطین، سوریه و همه مردم شریف ماست».

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها