درخواست رژیم صهیونیستی از اردن برای آرام کردن کرانه باختری

درخواست رژیم صهیونیستی از اردن برای آرام کردن کرانه باختری
چهارشنبه 30 شهريور 1401 - 08:21

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با عبدالله دوم شاه اردن در نیویورک از وی خواست که دولت امان به تشکیلات خودگردان برای آرام کردن شرایط در کرانه باختری و پیش از فرا رسیدن اعیاد یهودی‌ها کمک کند.

العالم ـ فلسطین اشغالی

بنابر گزارش رسانه‌های اردنی، یائیر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این دیدار که سه‌شنبه شب صورت گرفت، بار دیگر مدعی شد تل آویو هرگز دست بسته نخواهد بود و با هرگونه تروریسمی علیه خود مقابله خواهد کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد: اسرائیل هرگز اجازه نمی دهد که امنیت شهروندانش به خطر بیفتد.

سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی ساعاتی پس از آن مطرح شد که عبدالله دوم در سخنرانی روز سه شنبه خود در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد: آینده بیت المقدس به عنوان مکانی که برای میلیاردها مسلمان، مسیحی و یهودی در سراسر جهان قداست دارد، یک نگرانی فوری است.

به گزارش ایرنا، شاه اردن در سخنرانی خود، خطاب به رژیم صهیونیستی که سعی در تغییر وضعیت بیت‌المقدس دارد، گفت: تغییر وضعیت حقوقی و تاریخی بیت المقدس آتش تنش را شعله ور خواهد کرد و شکاف مذهبی را تعمیق خواهد بخشید.

شاه اردن خواستار مشارکت دادن مردم فلسطین در پروژه های منطقه ای شد و افزود: اگر فلسطینی ها را از پروژه‌های منطقه‌ای حذف کنیم هر تلاشی برای صلح بی‌فایده خواهد بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها