ائتلاف سعودی ۷۰ بار آتش‌بس را در الحدیده یمن نقض کرد

ائتلاف سعودی ۷۰ بار آتش‌بس را در الحدیده یمن نقض کرد
سه شنبه 20 دی 1401 - 08:24

منابع خبری بامداد سه‌ شنبه گزارش دادند، ائتلاف متجاوز سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ، استان الحدیده یمن را هدف حملات هوایی، موشکی و توپخانه قرار داده و ۷۰ بار آتش‌بس ادعایی در این استان را نقض کرده‌ است.

العالم - یمن

به گزارش پابگاه شبکه المسیره، اتاق عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان الحدیده اعلام کرد، پهپادهای شناسایی و جاسوسی ائتلاف سعودی وارد آسمان مناطقی در این استان شدند و به گشت زنی پرداختند.

بر اساس این گزارش، پهپادهای شناسایی و مسلح ائتلاف سعودی در ۳ نوبت مناطقی در حیس را بمباران کردند.

این گزارش می‌ افزاید : حملات راکتی ائتلاف سعودی نیز در مناطق مختلف از استان الحدیده ادامه داشته و واحد توپخانه ائتلاف سعودی نیز مناطقی را در شهرستان حیس و الجبلیه هدف قرار دادند.

آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده ، به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد پیش از این یک بار تمدید شده بود. تمدید ۲ ماهه این آتش بس ۱۱ مرداد ماه به پایان رسید که مجددا تمدید شد و ۱۰ مهر پایان یافت.

پیش تر سرلشکر "جلال الرویشان" معاون دفاعی و امنیتی نخست وزیر یمن گفته بود که وضعیت نه صلح و نه جنگ یک تهدید است و تکیه ما بر اتحاد ملت و مسئولان است.

همچنین «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود که آتش‌بس یمن با نقض مکرر آن توسط ائتلاف سعودی تقریبا از بین رفته است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملاتی گسترده‌ را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

این کشورها پس از ۷ سال تجاوز به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت‌های این کشور نه تنها به اهداف خود نرسیدند ، بلکه به دنبال ضربات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به عمق خاک آن‌ها مجبور به پذیرش آتش بس شدند.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها