شمارش معکوس برای توقف جنگ در سوریه

شمارش معکوس برای توقف جنگ در سوریه
شنبه 16 دی 1391 - 12:38

انديمشند فرانسوي از آغاز "شمارش معکوس" برای توقف حمايت آمريكا از عناصر وابسته به گروهک تروريستي "ارتش آزاد" در سوريه، همزمان با آغاز مذاكره با روسيه خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري شبکه العالم، " تیري ميسان" تأکید کرد که دولت آمريكا همزمان با آغاز مذاكره با مسولان روس درباره حل بحران سوريه بر اساس بيانيه ژنو، "بازی" حمايت از گروه‌های مسلح و تررويستي  را پايان مي دهد .
تيري ميسان در مقاله اي در پايگاه اينترنتي "ولتير" نوشت : آمريكا آشكارا تصميم گرفته است فصل نويني را در مواضع خود در قبال ارتش آزاد آغاز كند، و به حمايت از اين گروهک كه تا كنون به عمليات مسلحانه در سوريه فرا خوانده مي شد، پايان دهد .
به نوشته تيري ميسان ، شوراي اطلاعات ملي واشنگتن اعلام كرده است كه این حمایتهای "بین المللی" از عناصر مسلح به زودي پايان مي پذيرد .
تيري ميسان تأکید کرد که جنگ در سوريه از جنبه راهبردي به پايان رسيده است، و گروهک هاي تروريستي يا "ارتش آزاد" با وجود ادامه حمايت اروپايي‌ها ديگر فرصتي براي تحقق اهداف مورد نظر ندارند؛ و به علت نرسیدن به نتايج مورد نظر از جنگ در خاك سوريه ، حمايت مالي و تسليحاني و نيز حمايت بين المللي از آنها عملامتوقف شده است.
اين نویسنده و اندیشمند فرانسوي، با اشاره به آغاز شمارش معكوس براي توقف حمايت آمريكا از ارتش آزاد سوريه، گفت : دولت باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا طرح صلحي را درباره سوريه تهيه كرده، و منتظر تصويب آن در مجلس سنا است .
تيري ميسان مي افزايد: باوجود موفقيت اوباما در انتخابات اخير رياست جمهوري ، كابينه پيشين وي ، آمادگي تعامل با مسائل كنوني را ندارد و نمي تواند گام مهمي در اين راستا بردارد.
تيري ميسان خاطرنشان كرد : اوباما در عرصه سياسي ديگر واكنشي از خود نشان نمي دهد؛ زيرا معاونان وي در اجراي بيانيه ژنو طي تبليغات انتخاباتي وي موفقيتي كسب نكردند؛ و اوباما پس از پيروزي دوباره در انتخابات رياست جمهوري در صدد تغییر تركيب  كاخ سفيد است؛ و در همين راستا "ديويد پيترائوس" اداره كننده جنگ در سوريه مجبور به استعفا شد و "هيلاري كلينتون" وزير امور خارجه نيز به شيوه اي غافلگيركننده از بازي حذف گشت.
به گفته اين نویسنده فرانسوي، همانطور كه پيش بيني شده بود سران پيمان آتلانتيك شمالي "ناتو" به توافق با روسيه تن دادند؛ و در سازمان ملل نيز تحولاتي ايجاد شده است، و فرانسويها و بريتانياييها با وجود مخالفت با حل سياسي بحران سوريه ، به خواسته آمريكا تمايل نشان داده اند .
تيري ميسان در پايان مقاله خود اين سئوال را مطرح مي كند  كه آيا در اين معامله جديد، همپيمانان آمريكا نيز قرباني مي شوند؟!!

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها