احتمال بازجویی برخی از نزدیکان ترامپ!

احتمال بازجویی برخی از نزدیکان ترامپ!
دوشنبه 7 فروردين 1396 - 16:05

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت گزارش داد، احتمال بازجویی از نزدیکان ترامپ در پرونده ارتباط با روسیه، آنها را به شدت به تکاپو انداخته است.

 

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت گزارش داد، احتمال بازجویی از نزدیکان ترامپ در پرونده ارتباط با روسیه، آنها را به شدت به تکاپو انداخته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ایندیپندنت به نقل از برخی منابع آگاه ناشناس مدعی شد از تمام نزدیکان و اعضای تیم انتخاباتی و تیم انتقال قدرت ترامپ خواسته شده موبایل، تبلت و لپ‌تاپ‌های خود را به دلیل آنکه امکان احضار آنها برای بازجویی یا ارائه شهادت درخصوص ارتباط با روسیه پیش و پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر وجود دارد، از هرگونه مدرک احتمالی پاکسازی کنند.

ایندیپندنت در ادامه به نقل از منابع مذکور نوشت: در همین حال از سوی برخی مقامات اطلاعاتی به آنها هشدار داده شده که امحاء اطلاعات مرتبط با پرونده ارتباط تیم ترامپ با روسیه می‌تواند برای آنها تبعات حقوقی سنگینی به همراه داشته باشد.

به گفته برخی منابع خبری، اف‌بی‌آی به تازگی تحقیقات مخفیانه خود را درباره تبانی احتمالی نزدیکان ترامپ با مقامات روس پیش از انتخابات ریاست جمهوری اخیر آغاز کرده و کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا نیز تحقیقات جداگانه‌ای را در این مورد در دستور کار قرار داده است.

به گفته این منابع، ارتباط تیم ترامپ با پرونده هک ایمیل‌های حزب دموکرات در جریان مبارزات انتخاباتی از سوی هکرهای وابسته به روسیه و فردی به نام "پال مانافورت" مدیر سابق ستاد انتخاباتی ترامپ که متهم به ارتباط با ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه است، در کانون تحقیقات اف‌بی‌آی و کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا قرار دارند.

جان شیندلر کارشناس سابق آژانس امنیت ملی آمریکا روز گذشته در رابطه با اتهام وارده به دولت ترامپ گفت: چنانچه در جریان تحقیقات کنگره مشخص شود تیم ترامپ پیش از انتخابات با روسیه تبانی کرده است، قانون از او به عنوان رییس‌جمهور سلب صلاحیت می‌کند.

منبع : تابناک

پربیننده ترین خبرها