داعش حملۀ تروریستی جلال آباد افغانستان را بر عهده گرفت

داعش حملۀ تروریستی جلال آباد افغانستان را بر عهده گرفت
چهارشنبه 27 ارديبهشت 1396 - 21:25

افراد مسلح روز چهارشنبه به ساختمان رادیو تلویزیون ملی افغانستان در شهر جلال آباد، مرکز ولایت ننگرهار، حمله کردند. داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

العالم - آسیا

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار در لحظات نخست وقوع این حمله به خبرگزاری فرانس پرس گفت: «سه مرد مسلح صبح امروز وارد ساختمان رادیو تلویزیون ملی شدند. دو تن آن‌ها کشته شدند و یک تن هنوز مقاومت می‌کند».
اما بعد از پایان یافتن این حمله مقام‌های افغان با اعلام اینکه مهاجمان چهار تن بودند، اعلام کردند ابتدا یک انفجار صورت گرفت و پس از آن مهاجمان به تیراندازی شروع کردند.
سهراب قادری، عضو شورای ولایتی ننگرهار نیز به خبرگزاری «دی. پی. ای» گفته است که ابتدا یک تویوتا کرولا، در برابر دروازه دفتر رادیو تلویزیون ملی متوقف شد و چهار تن از آن پایین شده و به شلیک پرداختند.
به گفته این عضو شورای ولایتی، پس از آن، یک نفر از مهاجمان وارد ساختمان شد و سه تن دیگر در بیرون موضع گرفتند و به درگیری با نیروهای امنیتی پرداختند.
نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله افغانستان نیز به اسوشیتدپرس گفت که در این حمله چهار فرد مهاجم و سه تن دیگر از جمله یک افسر پلیس کشته شده اند.
انعام الله میاخیل، سخنگوی بیمارستان ولایتی ننگرهار گفت که ۱۸ زخمی به این بیمارستان انتقال داده شده اند.
پایگاه خبری «اعماق» که متعلق به گروه تروریستی داعش است، اعلام کرد که جنگجویان این گروه این حمله را انجام داده اند. 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها