چه کسی بر پیکر علی شریعتی نماز خواند؟+عکس

چه کسی بر پیکر علی شریعتی نماز خواند؟+عکس
دوشنبه 29 خرداد 1396 - 14:59

امام موسی صدر پس از درگذشت شریعتی به خواست خانواده وی مقدمات دفن را در زینبیه فراهم کرد. در این مراسم امام موسی صدر بر پیکر دکتر شریعتی نماز خواند، همچنین مراسم چهلمی را امام صدر برای دکتر در لبنان برگزار کرد.

 العالم-ایران
پس از اینکه دکتر علی شریعتی با گذرنامه‌ای با نام علی مزینانی به انگلیس و از آنجا به فرانسه رفت امام موسی صدر باشنیدن خبر به سرعت عازم آلمان شد و از آنجا به اتفاق صادق طباطبایی برای ملاقات با دکتر به پاریس سفر کرد. 

امام موسی صدر ایده خود را درباره تشکیل کادری در اروپا که زمینه فعالیت‌های دکتر در آنجا فراهم شود، در پاریس مطرح کرد. از آنجا بود که پیشنهاد تأسیس «حسینه ارشاد در تبعید» را می‌دهند و آمادگی خود را در جهت کمک‌های فکری و مالی خود ابراز می کند و بنا می‌شود که دکتر مدتی به استراحت بپردازد تا پس از تجدید قوا و روحیه این موضوع پیگیری شود که مرگ نابهنگام و مشکوک دکتر اجازه نمی‌دهد.

امام موسی صدر پس از درگذشت شریعتی به خواست خانواده وی مقدمات دفن وی در زینبیه را فراهم می‌کند، در این مراسم امام موسی صدر بر پیکر دکتر شریعتی نماز خواند، همچنین مراسم چهلمی را امام صدر برای دکتر در لبنان برگزار کرد. این مراسم سر و صدای زیادی به پا کرد و برای اولین بار ۱۷ نهضت از نهضت­‌ها و جنبش‌های آزادی­‌بخش اسلامی از اریتره، فلسطین، الجزایر و …برای این مراسم جمع شدند.

در ادامه تصاویری از اقامه نماز بر پیکر شریعتی توسط امام موسی صدر می‌آید:

امام موسی صدر در زنیبیه دمشق بر پیکر دکتر شریعتی نماز خواند

 

شهید چمران و احسان شریعتی (فرزند دکتر شریعتی) در مراسم تدفین شریعتی در زینبیه دمشق

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها