وبگاه یمنی مطرح کرد:

طرح عربستان و امارات برای یمن در دراز مدت

طرح عربستان و امارات برای یمن در دراز مدت
سه شنبه 27 تير 1396 - 17:50

درگیری بین گروه‌های مسلح در جنوب یمن و حوادث امنیتی در این منطقه نشان از طرح مشترک عربستان و امارات برای نهادینه کردن ناامنی و بی‌ثباتی در جنوب یمن دارد.

طبق گزارش وبگاه خبری «النجم الثاقب»‌یمن ظرف 24 ساعت گذشته در چهار حادثه امنیتی در استان‌های جنوبی این کشور، دست‌کم سه غیرنظامی کشته شدند.

این آمار قربانیان ناامنی در یمن جدای از تلفات حملاتی است که علیه افراد ناشناس یا مسلح در جنوب یمن صورت می گیرد جایی که نیروهای متجاوز و مزدور ائتلاف سعودی حضور دارند.

مردم استان‌های جنوبی یمن از استان «عدن» تا استان «حضرموت»، آرزو دارند یک روز را بدون درگیری مسلحانه بین گروه‌های مزدور یا اتفاقاتی همچون سرقت‌های مسلحانه از مغازه‌ها و بانک‌ها سپری کنند.

افراد مسلح جمعه گذشته با حمله به بانک الاهلی شهر عدن مقدار زیادی از پول‌های موجود در آن را سرقت کردند.

افراد مسلح در این حمله اقدام به تیراندازی کردند که مدیر شعبه و سه نگهبان بانک زخمی شدند.   

طبق گزارش وبگاه خبری «النجم الثاقب»‌ یمن، شهر عدن شاهد هرج و مرج بوده و علاوه بر صدها مورد غارت از خانه و دزدی از شهروندان شماری از بانک های آن در ماه های گذشته در معرض سرقت بوده است.

کثرت گروه های مسلحی که از سوی دشمنان یمن و طرف های خارجی حمایت مالی می شوند موجب افزایش ناامنی در جنوب یمن شده و این گروه‌ها دائما با یکدیگر درگیر هستند.

کشورهای متجاوز علیه یمن هم که به این گروه ها پول و چندین تن سلاح داده اند از پیدا کردن راه حلی برای اختلاف بین آنها طفره می‌روند.

در سایه نبود هیچ طرح ملی یا سیاسی از سوی دولت مستعفی «عبد ربه منصور هادی» برای رسیدگی به اوضاع ناآرام امنیتی در جنوب یمن کشورهای متجاوز بیش از پیش اقدام به جذب مزدور و بزرگ کردن گروه های شبه نظامی خود در این منطقه کردند.

متجاوزان علیه یمن می‌خواهند با بدتر کردن اوضاع امنیتی جنوب یمن، تسلط خود بر همه شریان های اصلی زندگی را بیش تر کنند و با چپاول ثروت هایشان سیاستی واحد و آن هم سیاست استعمار و استبداد را بر آنها تحمیل کنند به گونه ای که هیچ گونه مقاومتی در برابر نقشه آنها برای اشغالگری وجود نداشته باشد.

همچنین اوضاعی بر برخی مناطق شهر تعز حاکم است جایی که بین مزدوران سعودی و اماراتی و دیگر طرف های حامی تجاوز ائتلاف عربی درگیری های خونباری جریان دارد.

این در حالی است که رسانه های وابسته به ائتلاف سعودی همه این حوادث را سانسور کرده اند اتفاقاتی که درد و رنج و بی ثباتی شهروندان را بیش تر و آنچه از مایملک آنها مانده را نابود می کند.

عمومیت بخشی به ناآرامی ها و عادی‌سازی رابطه شهروندان یمنی با آن و کشاندن صدها نفر به پادگان‌های متجاوزان سعودی برای استفاده از آنها در درگیری های داخلی بین گروه های مسلح یا درگیری های دیگری که به نفع دشمن متجاوز تمام می شود، پرده از روی توطئه های آنها برای یمن برداشته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها