فرار ایران از غرامت ۱۰ میلیارد تومانی!

فرار ایران از غرامت ۱۰ میلیارد تومانی!
يکشنبه 12 شهريور 1396 - 19:01

مدیرعامل برند جیووا (در ایران) اعلام کرد که این شرکت نسبت به فسخ یک طرفه قرارداد و دریافت غرامت از فدراسیون فوتبال ایران رضایت داده و شکایتش را پیگیری نخواهد کرد.

العالم-ایران/ورزشی

فدراسیون فوتبال بعد از عقد قرارداد با کمپانی تولید لباس جیووا و درست پیش از بازی تیم ملی در رقابت های مقدماتی جام جهانی برابر قطر ، این قرارداد را فسخ و لباس های کمپانی آدیداس را بر تن تیم ملی کردند. موضوعی که پیش و پس از این اتفاق تا مدت ها بحث رسانه های مختلف بود و حتی نماینده جیووا در ایران اعلام کرد که فدراسیون فوتبال در ازای فسخ یکطرفه این قرارداد باید غرامت بپردازد. با این وصف مدیرعامل جیووا در ایران امروز اعلام کرد که این شرکت دیگر پیگیر شکایت و دریافت غرامت از فدراسیون نیست و رضایت داده است.

محمد علی بردبار نماینده جیووا در ایران در این رابطه گفت:« نمی خواهم راجع به اتفاقاتی که رخ داده است صحبت کنم چرا که کنکاش در این موضوع چیزی جز تکدرخاطر را به همراه نخواهد داشت.»


او اضافه کرد:« خدمات ورزشی بازرگانی پارس و حتی کمپانی جیووا در ایتالیا و شخص آقای جیووانی شرایطی را در نظر گرفته بودند که منافع و موفقیت تیم ملی در آن لحاظ شده بود. از همان روز اول هم که قرارداد یکطرفه و بدون هماهنگی از سوی فدراسیون فوتبال نادیده گرفته شد ما اعلام کردیم که اگر تیم ملی بدون جیووا موفق تر است ما کنار می رویم. الان هم که پس از سال های تیم ملی برای دومین بار متوالی به جام جهانی رفته است دوست نداریم با پیگیری این قرارداد مردم را ناراحت کنیم. »

بردبار اضافه کرد:« در این قرارداد ما مورد ظلم قرار گرفتیم و خیلی ضرر کردیم اما به خاطر مصالح ملی و دلخوشی مردم دوست نداریم این مساله را پیگیری کنیم.»

البته گویا بخشی از هزینه های مربوط به جیووا از سوی فدراسیون پرداخت شده است. بردبار با تایید این موضوع گفت:« بخشی از هزینه ای که انجام داده بودیم را فدراسیون به ما داد اما از بابت خسارت ما هیچی نگرفتیم.»

او درباره قرارداد این شرکت با باشگاه پرسپولیس و عدم ادامه همکاری با این باشگاه هم گفت:« پرسپولیس مدیران سالم و علاقمندی دارد اما بعد از اتفاقاتی که برای تیم ملی افتاد شرکت ایتالیایی دیگر تمایلی به ادامه کار در ایران نداشت و کنار کشید.»

مدیرجیووا در ایران درباره کارخانه ای که در شیراز با نام جیووا راه اندازی شد هم گفت:« با توجه به این که ارتباطمان با این شرکت قطع شد دیگر کارخانه هم فعالیتش را ادامه نداد. ما قصد داشتیم با کسب اجازه از جیووا دانش و تجربیات این کمپانی را به ایران بیاوریم اما بعد از این اتفاقات منتفی شد.»

بردبار در رابطه با نقش جواد خیابانی در این قراردادها هم گفت:« این هجمه ای که درباره قرارداد جیووا به وجود آمد با بی تقوایی همراه بود. ما از این هجمه ها خیلی لطمه خوردیم. ازجمله آقای خیابانی که نیت کاملا مثبت و در جهت منافع ملی داشت و هیچ نیت دیگری غیر از این نداشت. به عنوان مطلع ترین فرد در این قرارداد می گویم که آقای خیابانی در این قرارداد هیچ منافعی نداشت.»

خسارت 2.5 میلیون دلاری
در رابطه با قرارداد فدراسیون فوتبال و برند جیووا گفته می شد که غرامتی نزدیک به 2.5 میلیون دلار باید از سوی فدراسیون فوتبال به این شرکت پرداخت شود. بردبار در این رابطه گفت:« من جمع غرامت را نمی گویم تنها شرایط را می گویم. برای هر مرتبه عدم استفاده از لباس جیووا برای هر کدام از اعضای تیم ملی مبلغ 5 هزار یورو جریمه در نظر گرفته شده بود. همچنین تا زمانی که قرارداد به طور رسمی   قانونی فسخ نشده هرجلسه تمرین اعضای تیم ملی بدون لباس جیووا برای هر نفر مبلغ 5 هزاریورو باید پرداخت می شد. اقای کی روش برای هر بار عدم استفاده از لباس جیووا مبلغ 5 هزار یورو باید جریمه پرداخت می کردند. و اگر حساب کنید این رقم بیشتر از آن مبلغ 2 میلیون یورویی که می گویند می شد. با این حال و با وجود این که اتفاقات خوبی برای ما نیفتاد ما به خاطر منافع ملی و تیم ملی سکوت کردیم و رضایت دادیم.»

نماینده جیووا در ایران همچنین درباره نحوه بسته شدن قرارداد با فدراسیون گفت:« ما این قرارداد را در زمان ریاست آقای کفاشیان با فدراسیون بستیم. بعدها دوستان به این موضوع معترض بودند که چرا آقای کفاشیان در آخرین روزهای کاری اش این قرارداد را امضا کرده است درحالی که این پروسه بود که چند ماه طول کشید، ضن این که بسیاری از کسانی که امروز در فدراسیون هستند نیز زیر این قرارداد را امضا کردند.»

ورزش سه

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها