آمریکا فهرست کرملین را طبق مفاد تحریم «کاتسا» منتشر کرد/ مدودوف و لاوروف در لیست تحریم قرار گرفتند

آمریکا فهرست کرملین را طبق مفاد تحریم «کاتسا» منتشر کرد/ مدودوف و لاوروف در لیست تحریم قرار گرفتند
سه شنبه 10 بهمن 1396 - 10:41

وزارت خزانه‌داری آمریکا لیستی از 114 سیاستمدار و 96 تاجر روس که احتمالاً با تحریم‌های جدید واشنگتن روبرو خواهند بود، منتشر کرد که وزیر خارجه و نخست‌وزیر روسیه نیز در این لیست حضور دارند.

العالم - آمریکا - اروپا

 وزارت خزانه‌داری آمریکا مقامات ارشد روسیه از جمله «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه و «دیمیتری مدودوف» نخست‌وزیر روسیه را در لیست تحریم قرار داد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش کرد، خزانه داری آمریکا لیستی را منتشر کرد که متشکل از 114 سیاستمدار و 96 تاجر روس بود که ممکن است با تحریم‌های آمریکا روبرو باشند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا مدعی شده که انتشار این فهرست به معنی قرار گرفتن نام این افراد در فهرست تحریم نیست، اما رسانه‌های روسیه نوشته‌اند نفرات مندرج در این فهرست ممکن است در آینده مشمول تحریم‌های جدید شوند.

این لیست شامل شماری از مقامات عالیرتبه روس از جمله «دیمیتری مدودوف» نخست‌وزیر روسیه می‌شود که در بازه زمانی 2008 تا 2012  بعنوان رئیس‌جمهور روسیه خدمت می‌کرد.

از دیگر مقامات روس که در لیست خزانه‌داری آمریکا قرار گرفتند، «ایگور شووالوف» معاون اول نخست‌وزیر، «ویتالی موتکو» ، «دیمیتری روگوزین»، «آرکادی دی ورکوویچ» معاونان نخست‌وزیر روسیه و همچنین «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع، «ماکسیم اورشکین»  وزیر توسعه اقتصاد، «الکساندر نوواک» وزیر انرژی، «آنتون سیلوانوف» وزیر امور دارایی، «ولادیمیر کولوکولتسوف» وزیر امور داخلی، »اکسیم سوکولوف» وزیر حمل و نقل  و 17 نفر دیگر از اعضای کابینه هستند.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد که خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه (امروز) اکثر تجار روس از جمله رؤسای دو بانک بزرگ روسیه، فلزات سنگین و رئیس شرکت گاز روسیه را در لیست الگاریشی‌های نزدیک به کرملین قرار داد.

کرملین این لیست را تلاشی برای مداخله در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری روسیه که قرار است در ماه مارس 2018 برگزار شود، دانست.

اسپوتنیک گزارش کرد که اکثر مقامات روس که لیست موسوم به «گزارش کرملین» افزوده شده‌اند و این می‌تواند راه را برای تحریم‌های ضدروسی بیشتر آمریکا هموار کند.

اوایل روز گذشته، وزارت خارجه آمریکا به کنگره اطلاع داد که نیازی نیست که تحریم‌های بیشتری در حال حاضر وضع شود. این گزارش طبق مفاد تحریم «کاتسا» است که تابستان گذشته به تصویب کنگره درآمد و در 2 آگوست 2017، ترامپ آن را امضا کرد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها