حمله سایبری به وزارت خارجه آمریکا

حمله سایبری به وزارت خارجه آمریکا
يکشنبه 31 مرداد 1400 - 02:02

رسانه‌های آمریکایی خبر دادند وزارت خارجه این کشور هدف حمله سایبری قرار گرفته و احتمال نفوذ جدی به زیرساخت‌های مجازی آن وجود دارد.

العالم - آمریکا

خبرگزاری «اسپوتنیک» در خبری فوری گزارش داد: «وزارت خارجه آمریکا هدف حمله سایبری قرار گرفته و احتمال نفوذ جدی به زیرساخت‌های مجازی آن وجود دارد».

«ژاکی هاینریش» خبرنگار شبکه «فاکس‌نیوز» در کاخ سفید، به‌عنوان اولین کسی که این خبر را منتشر کرد، در صفحه توئیتر خود نوشت: «وزارت خارجه [آمریکا] هدف حمله سایبری قرار گرفته و فرماندهی سایبری وزارت دفاع [آمریکا] نیز اعلام کرده که خطر نفوذ جدی وجود دارد».

هاینریش توضیح داد: «هنوز مشخص نیست که این نفوذ [سایبری] چه زمانی تشخیص داده شده اما گفته می‌شود که یکی دو هفته قبل رخ داده باشد. یک منبع مطلع به فاکس‌نیوز گفت که مأموریت کنونی وزارت خارجه برای تخلیه آمریکایی‌ها و افغان‌ها از [فرودگاه کابل] تحت تأثیر این حمله قرار نگرفته است».

وی با بیان اینکه دامنه این نفوذ سایبری، عاملان آن، تلاش‌ها برای مقابله و تداوم خطر برای زیرساخت‌های آمریکا هنوز مشخص نیست، به نقل از یک سخنگوی وزارت خارجه افزود: «وزارت مسئولیت خود برای محافظت از اطلاعات را جدی می‌گیرد و دائماً برای تأمین امنیت اطلاعات گام برمی‌دارد. به دلایل امنیتی، ما در جایگاهی نیستیم که ماهیت یا مقیاس هرگونه حمله سایبری را در حال حاضر اعلام کنیم».

این در حالی است که «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا چندی پیش با ادعای اینکه ممکن است واشنگتن به دلیل حملات سایبری وارد جنگی واقعی با یک قدرت جهانی شود، روسیه و چین را به‌صورت غیرمستقیم تهدید کرده بود.

رسانه‌های آمریکا ماه پیش گزارش دادند حمله سایبری گسترده به زیرساخت‌های یک شرکت تولید و توزیع گوشت قرمز (شرکت «جی‌بی‌اِس») موجب اختلال گسترده در فعالیت این شرکت در استرالیا، کانادا، آمریکا و برزیل شده است.

پیش از این نیز، شرکت خط لوله «کلونیال پایپ لاین» آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفت و موجب فلج شدن سیستم انتقال سوخت به ایالات شرقی این کشور شد. کاخ سفید روسیه را مسبب تمامی این حملات دانسته است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها