هشدار الحوثی به ائتلاف سعودی: ضربات دردناکتری متحمل خواهید شد

هشدار الحوثی به ائتلاف سعودی: ضربات دردناکتری متحمل خواهید شد
پنج‌شنبه 2 تير 1401 - 16:49

عضو شورای سیاسی عالی یمن به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی هشدار داد که هر اندازه به تجاوز و محاصره ملت یمن ادامه دهند، ضربات سخت‌تر، بزرگتر و دردناکتری متحمل خواهند شد.

العالم - یمن

محمد علی الحوثی عضو شورای سیاسی عالی یمن امروز پنجشنبه تأکید کرد که نیروهای این کشور با دشمن زورگو مقابله خواهند کرد.

الحوثی در جریان مراسم دانش‌آموختگی شماری از فرماندهان یمنی گفت: فرماندهان لشکرها مانند سایر قهرمانان نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی و نیروهای امنیتی، دژ مستحکمی برای مقابله با توطئه‌های دشمنان هستند.

شبکه خبری المسیره به نقل از این مقام یمنی گزارش داد، امروز یمن با توطئه‌ بین‌المللی روبروست که فقط محدود به خاک این کشور نیست، بلکه کل امت اسلامی را درگیر کرده است.

وی خطاب به کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی نیز هشدار داد: به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند می‌گوییم که هر اندازه به تجاوز و محاصره ملت ما ادامه دهید، [حملات] سخت‌تر، بزرگتر و دردناکتری متحمل خواهید شد.

الحوثی با بیان اینکه نیروهای یمنی، ترسی از دشمن و توطئه‌هایش ندارند و به خداوند ایمان و توکل دارند، خاطر نشان کرد: دشمن به آمریکا و اسرائیل توکل می‌کند. سلاح نیروهای ما، ایمان و صبر است، ولی دشمنان به سلاح آمریکا ایمان دارند.

وی در پایان تأکید کرد که نیروهای یمنی همچنان با خطرهایی مقابله خواهند کرد که یمن را تهدید می‌کند.

الحوثی که رئیس کمیته عالی انقلاب یمن است، اواخر خرداد ماه گذشته از عدم اجرای مفاد قطعنامه موقت آتش‌بس توسط ائتلاف سعودی انتقاد کرد.

وی تأکید کرد: ادامه محاصره و امتناع از اجرای بندهای آتش‌بسی که سندی رسمی تحت نظارت سازمان ملل و شورای امنیت به شمار می‌رود بر جنایت عمدی استفاده از گرسنگی به عنوان یک سلاح علیه ملت یمن تأکید می‌کند.

«جلال الرویشان» معاون دفاعی و امنیتی نخست وزیر دولت نجات ملی یمن هم شنبه گذشته گفت که از زمان اعلام آتش‌بس، شواهد حاکی از نقض آتش‌بس به دست ائتلاف سعودی و عدم تعهد ائتلاف به بندهای آن است.

آتش‌بس یمن نیز که به امید پایان درگیری‌ها و پایان محاصره هفت ساله در ۱۳ فروردین‌ماه گذشته آغاز شد، در سایه نقض‌های مکرر از سوی ائتلاف متجاوز، بار دیگر در ۱۲ خرداد تمدید شد و همزمان دو دور مذاکرات در اردن نیز میان دولت صنعاء و دولت وابسته به ریاض به منظور بررسی مفاد آتش بس و بازگشایی مسیر شهر تعز صورت گرفت.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها