ارتش قطر برای بدترین وضع آماده است

ارتش قطر برای بدترین وضع آماده است
دوشنبه 29 خرداد 1396 - 22:17

شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی در گزارشی اعلام کرد که ارتش قطر خود را برای بدترین وضع آماده کرده است.

العالم – خاورمیانه

خبرنگار بی بی سی در دوحه درباره همکاری های نظامی ترکیه و قطر و رزمایش قطر و آمریکا و در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است این رزمایش ها به تشدید اوضاع در منطقه منجر و جنگی آغاز شود، گفت: شهروندان قطری وقوع این جنگ را بعید می دانند و مسئله روشن این است که جنگ لفظی و رسانه ای وارد هفته سوم خود شده است.

به گفته وی به نظر می رسد برگزاری این رزمایش ها در قطر به معنای دادن پیام چالشی این کشور به طرف های دیگر است. از ابتدای این بحران شاهد آن هستیم که تلاش های سیاسی برای حل این بحران نتیجه نداشته است و قطری ها با برگزاری این رزمایش ها و همکاری های نظامی می خواهند بگویند که برای هر سناریویی آماده هستند. حتی شعارهایی که برای این رزمایش ها انتخاب شده قابل توجه است به طوری که عنوان یکی از رزمایش ها زنده باد قطر و زنده باید تمیم (امیر قطر) است. روشن است که از شعارهای پوپولیستی برای این رزمایش ها استفاده می شود.

ورود نیروهای ترکیه به دوحه و آغاز رزمایش مشترک با نیروهای قطر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به طوری که گفته شده است که این نیروها در آمادگی بسیار بالایی قرار دارند. این رزمایش تنها یک رزمایش رسانه ای نیست به طوری که از بالگردها و گلوله واقعی و عملیات هلی برن استفاده شده است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها