پیش‌بینی پزشکان آمریکایی از افزایش ۲ برابری قربانیان کرونا

پیش‌بینی پزشکان آمریکایی از افزایش ۲ برابری قربانیان کرونا
شنبه 10 خرداد 1399 - 12:03

بسیاری از پزشکان و مراکز تحقیقاتی در آمریکا پیش‌بینی کرده‌ اند که در فصل تابستان تعداد کشته شدگان کرونایی در آمریکا دو برابر خواهد شد.

العالم _ آمریکا

کارشناسان بیماری‌های عفونی دانشکده پزشکی دانشگاه "اموری" در آمریکا هشدار دادند که با توجه به میزان نرخ مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور, احتمال دارد میزان کشته‌شدگان بر اثر کرونا در تابستان دو برابر شود.

پایگاه خبری "abc news" نوشت, "کارلوس دل ریو", کارشناس بیماری‌های عفونی در دانشگاه "اموری" بیان کرد که با توجه به آمار روزانه 1500 مرگ بر اثر کووید19 در آمریکا, ما شاهد آن هستیم که در طول تابستان و تا "روز جهانی کارگر" تعداد کشته شدگان دو برابر شود.

تاکنون 104 هزار و 502 نفر در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

طبق اعلام "مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماریها" در ماه می تقریباً روزانه 500 تا 2000 نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند؛ با این حال مدل‌های پیش‌بینی شده بسیار متفاوت است.

طبق گفته این مرکز با اینکه تعداد کشته شدگان در حال کاهش است, اما به طور کلی بر اساس برآوردها تا 20 ژوئن این آمار به بیش از 115 هزار نفر خواهد رسید.

"یو یانگ گو", دانشمند "انستیتوی فناوری ماساچوست" نیز در الگوی پیش‌بینی خود بیان کرده است که احتمالاً تا 8 آگوست آمار کشته شدگان آمریکایی به 175 هزار خواهد رسید.

در یک مطالعه دیگر توسط "انستیتوی سنجش و ارزیابی سلامت" در دانشگاه واشنگتن پیش‌بینی شده است که تا احتمالا تا 4 آگوست تلفات کرونایی کشور آمریکا به بیش از 132 هزار نفر برسد.

این پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در فصل تابستان آمار کشته شدگان کرونایی در آمریکا دو برابر شده و تعداد مبتلایان نیز افزایش چشمگیر خواهد داشت.

دکتر "وفا الصدر"، استاد اپیدمیولوژی و پزشکی در دانشگاه کلمبیا و مدیر ابتکار جهانی بهداشت در دانشکده "بهداشت عمومی Mailman" در مصاحبه با abc news گفت: «بدون شک در فصل تابستان آمریکایی‌های بسیاری جان خود را از دست خواهند داد؛ این امر اجتناب ناپذیر است و ما شاهد عفونت های جدید و افزایش مرگ و میر در سنین بالا خواهیم بود.»

تاکنون یک میلیون و 793 هزار و 530 آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

تسنیم

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها