دیدار فرمانده کل ارتش با امیرعبداللهیان + عکس

دیدار فرمانده کل ارتش با امیرعبداللهیان + عکس
سه شنبه 9 شهريور 1400 - 20:31

وزیر امور خارجه در دیدار فرمانده کل ارتش دیپلماسی دفاعی را بخشی لاینفک سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و حضور مقتدرانه ارتش در عرصه‌های مختلف را علاوه بر تامین امنیت، پیام آور صلح و دوستی برای کشورهای منطقه خواند.

العالم - ایران

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

فرمانده کل ارتش در دیدار با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای وی در سمت جدید، آمادگی خود و نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران برای همکاری نزدیک و همه جانبه با دستگاه دیپلماسی کشور به منظور پیشبرد اهداف سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران را مورد تأکید قرار داد.

در این دیدار که امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و امیر سرتیپ ستاد عباس جعفری نیا معاون اطلاعات ارتش نیز شرکت داشتند، امیر سرلشکر موسوی فعالیت‌های گسترده ارتش در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، پدافند هوایی و همراهی و همکاری نزدیک با ایثارگران عرصه بهداشت و سلامت در مبارزه فراگیر با ویروس کرونا را تشریح کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز در این ملاقات با قدردانی از خدمات برجسته و گسترده ارتش جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت و دفاع و حراست از سرزمین و مرزهای جمهوری اسلامی ایران، آمادگی کامل وزارت امور خارجه جهت تقویت و پیشبرد دیپلماسی دفاعی کشور را مورد تأکید قرار داد و دیپلماسی دفاعی را بخشی لاینفک از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توصیف و حضور مقتدرانه ارتش در عرصه‌های مختلف را علاوه بر تامین امنیت، پیام آور صلح و دوستی برای کشورهای منطقه خواند.

حسین امیرعبداللهیان گزینه پیشنهادی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور سوم شهریور ماه با کسب ۲۷۰ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از ۲۸۶ رای اخذ شده، سکاندار دستگاه دیپلماسی دولت سیزدهم شد.

امیرعبداللهیان از روز پنجشنبه چهارم شهریور ماه رسما کار خود را به عنوان وزیر امور خارجه آغاز کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها