سرنوشت نوزادی که در بیمارستان روسی عوض شد

سرنوشت نوزادی که در بیمارستان روسی عوض شد
دوشنبه 29 خرداد 1396 - 14:11

یک مادر روسی، پس از 30 سال متوجه شد نوزادی که بزرگ کرده، فرزند او نبوده است.

العالمگوناگون

"زویا توگانووا" در سال 1987، در بیمارستانی در شهر "چیلیابنسک" در مرکز روسیه فرزندی به دنیا آورد و وقتی پرستار، نوزادش را به او تحویل داد، اعتراض کرد و گفت: فکر نمی کنم این، نوزاد من باشد، ممکن است نوزاد من عوض شده باشد، پزشکان اعتراض او را نادیده گرفتند و به او پیشنهاد کردند به جای پافشاری بر ادعای خود، به روانپزشک مراجعه کند.

به نوشتۀ وبگاه دنیا الوطن، زویا و همسرش، کودکشان را "کاتیا" نام نهادند. کاتیا از بیماری قلبی رنج می برد. در این میان، زن دیگری به نام "الویرا تولیگینووا"، نوزاد خود را "لوسیا" نام گذاشت.

لوسیا، در 13 سالگی به یتیم خانه منتقل شد، زیرا الویرا درگذشت و شوهرش به اتهام قتل به زندان افتاده بود و لوسیا که برای سیر کردن خود به گذایی افتاده بود، به ناچار به یتیم خانه افتاد.

در این میان، زویا، همواره نگرانِ این بود که فرزندی که بزرگ می کند، بچۀ او نباشد. یک بار، پس از دیدن گزارشی دربارۀ عوض شدن دو نوزاد در بیمارستان، به شدت به گریه افتاد و با صدای بلند به زاری پرداخت.

سرانجام زویا، به کمک کاتیا، به جست وجوی فراوان پرداخت و لوسیا را یافت. آزمایش دی.ان.ای، ثابت کرد که نگرانی های زویا بی دلیل نبوده و لوسیا، فرزند واقعی او بود و این دو، در بیمارستان عوض شده بودند.

زویا، به محض کشف حقیقت، علیه بیمارستان شکایت کرد و خواهان غرامتی 3 میلیون روبلی (معادل 50 هزار دلار) شد.

زویا، پس از یافتنِ دختر واقعیش، دخترِ عوض شده را نیز نزد خود نگه داشت، زیرا کاتیا، نوه ای 8 ساله برای او به دنیا آورده و او را مادربزرگ کرده بود. دختر واقعی زویا هم، سه فرزند به دنیا آورد.

205

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها