رهبر انصارالله یمن: آمریکا خواهان ادامه جنگ و محاصره یمن است

رهبر انصارالله یمن: آمریکا خواهان ادامه جنگ و محاصره یمن است
سه شنبه 2 خرداد 1402 - 17:33

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: آمریکا می خواهد جنگ و محاصره یمن و محروم کردن ملت یمن از منابع و ثروتهای شان همچنان ادامه یابد.

العالم ـ يمن

عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله یمن در سخنرانی خود به مناسبت سالگرد "فریاد آزادی در برابر مستکبران" گفت: این مناسبت دارای اهمیت زیادی برای تبیین واقعیتهای پروژه قرآنی در قبال خطر مخدوش سازی است. پروژه قرآنی در زمانی مطرح شد که امت در مرحله ای حساس و خطرناک در اوج هجوم آمریکایی اسرائیلی به بهانه مبارزه با تروریسم قرار داشت.

وی افزود: "الصرخه"(فریاد)، شعار پروژه قرآنی برای مقابله با هجوم آمریکایی اسرائیلی علیه امت اسلامی است. هدف از حمله دشمن، در آن زمان سیطر ه کامل بر امت ما بود.

الحوثی خاطرنشان کرد: بسیاری از رژیمها و حکام با اعطای پایگاههای نظامی و اعمال سیاست های اقتصادی زمینه را برای آمریکا فراهم کردند تا هر کاری می خواهد در منطقه انجام دهد.

رهبر انصارالله یمن تصریح کرد: باید با حمله دشمن مقابله می شد لذا پروژه قرآنی به نام "فریاد" و فرهنگ سازی قرآنی و برنامه ریزی برای ساخت امت مطرح شد. یکی از مهمترین ویژگی های پروژه قرآنی بسیج مردم است.آمریکا و "اسرائیل" معنای مخالفت مردم یمن با سیطره شان بر این کشور را فهمیده اند.

وی اظهار داشت: پروژه قرآنی دیوار ترس را در میان مردم در هم شکست؛ آنهم پس از آنکه در گذشته از ابراز خشم نسبت به توطئه های آمریکایی اسرائیلی علیه امت می ترسیدند. پروژه قرآنی باعث شکست تلاش های دشمنان برای ایجاد روحیه شکست پذیری در میان مردم شد و دیوار سکوت را شکست.

الحوثی گفت: پروژه قرآنی قطب نما را به طرف دشمن واقعی امت هدایت کرد به ویژه پس از آنکه آمریکا کوشید افکار عمومی را از دشمن اصلی منحرف کند.

رهبر انصارالله با تأکید بر اینکه آمریکا در حال ضعیف شدن است، تصریح کرد: قدرت اقتصادی آمریکا که با آن بر سایر کشورها سیطره داشت، در حال تضعیف است. آمریکا با مشکلات و بحرانهای عمیق داخلی روبروست و به بزرگترین کشور بدهکار در جهان بدل شده است.

وی با بیان اینکه ضعف اقتصادی آمریکا بر رژیم صهیونیستی هم تأثیر دارد و باعث بحران واقعی در آن خواهد شد، خاطر نشان کرد: ایستادگی ملت و مجاهدان فلسطین، کارآیی خود در مقابله با دشمن صهیونیستی نشان داده است. در تجاوز اخیر صهیونیستها هم دیدیم که چگونه جهاد اسلامی و مقاومت فلسطین در برابر آن ایستادگی کرد.

الحوثی به آمادگی جنبش حزب الله و قدرت آن برای مقابله با صهیونیستها اشاره کرد و گفت: جبهه لبنان هم با قدرت حضور دارد. دشمن نیز در ترس و وحشت به سر می‌برد. آمریکاییها در دهه گذشته تلاش کردند جنگ در منطقه را به سود خود به پایان ببرند تا با خیال راحت، به رقابت با چین و روسیه بپردازند، ولی نه در سوریه، نه عراق، نه فلسطین و نه یمن، نتوانستند این کار را انجام دهند.

رهبر انصارالله یمن در پایان خواهان مشارکت گسترده یمنی ها در تظاهرات بزرگ فردا شد.

وی تاکید کرد که مشارکت در تظاهرات باید گسترده و افتخار آمیز باشد تا موضع قاطع ملت یمن در برابر توطئه های دشمن را به نمایش بگذارد. حضور گسترده در تظاهرات فردا نشان‌دهنده استواری مردم ما در مواضعشان در قبال مسائل امت اسلامی و در راس آنها مساله فلسطین است.

پربیننده ترین خبرها