ترامپ به ترزامی: استقبال گرم نباشد نمی آیم

ترامپ به ترزامی: استقبال گرم نباشد نمی آیم
يکشنبه 25 تير 1396 - 18:42

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت و گوی تلفنی با ترزا می، نخست وزیر انگلیس تصریح کرده تا زمانی که از یک "استقبال گرم" در جریان سفرش به انگلیس اطمینان حاصل نکند این سفر را انجام نخواهد داد.

العالم - آمریکا

نشریه سان انگلیس امروز (یکشنبه) گزارش داد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با ترزا می، نخست وزیر انگلیس از بابت عدم برخورداری از "پوشش خبری بسیار خوب" از او در میان رسانه‌های انگلیسی گلایه کرده و از ترزا می خواسته که این وضعیت را برای او درست کند.

ماه گذشته میلادی گزارش شده بود که دونالد ترامپ به ترزا می اطلاع داده نمی‌خواهد سفر رسمی خود به انگلیس را در صورت مواجه شدن با اعتراضات گسترده علیه خود انجام دهد.

نشریه سان گزارش داد: محتوای مکالمه تلفنی ترامپ و ترزا می را به دست آورده که در آن ترامپ گفته است: اخیرا از من پوشش خبری خیلی خوبی در انگلیس به عمل نیامد.

 ترامپ نیز گفت: من همچنان می‌خواهم که به کشورتان بیایم اما عجله‌ای ندارم. اگر شما بتوانید این وضعیت را برای من درست کنید این باعث آسان تر شدن خیلی چیزها خواهد شد. زمانی که من بدانم قرار است از پذیرایی بهتری برخوردار شوم به انگلیس خواهم آمد اما قبل از آن خیر.

روزنامه گاردین چند هفته قبل نوشت ترامپ سفرش به انگلیس را به دلیل عدم رضایت از مواضع جامعه انگلیس از اواسط سال جاری میلادی  به سال آینده میلادی موکول کرده است.

دعوت ترزا می از رئیس جمهوری آمریکا برای سفر به انگلیس، موجی از اعتراض را برانگیخت و یک میلیون انگلیسی، طوماری را برای لغو این سفر امضا کرده اند.

202

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها